Poznej doprovodný program

Dospělým ze dne na den

Dokumentární film Dospělým ze dne na den, jehož režie se ujal Igor Chaun, mapuje příběhy několika – dnes již dospělých – lidí, kteří vyrůstali v dětském domově. Museli se vypořádat s tím, že nepoznali rodičovskou lásku, a čekal je velmi těžký start do dospělého života. Každý z nich si s tím poradil po svém. Naším záměrem je promítat tento film v dětských domovech. Ukázat dětem, které tam dnes žijí, na co si mají dát pozor, co je čeká a kde mohou hledat pomoc v případě, že se dostanou do úzkých

Bílá holubice

Bílá holubice je taneční soubor handicapovaných a zdravých tanečníků. Naší uměleckou cestou je tvorba představení a vystoupení, která vycházejí z našich osobností, našeho vnímání sebe sama, vnímání ostatních tanečníků i okolního světa.
Tanec je pro nás všechny velká radost, přinášející uvolnění a společné sdílení emocí. Dlouhodobou vizí je umělecká profesionalizace tělesně postižených členů a vytvoření poloprofesionálního integrovaného uměleckého souboru. Svou činností pomáháme mimo jiné handicapovaným a jejich rodinám prožívat pozitivní emoce, které mají vliv na jejich každodenní život.
Taneční styl, který nám je nejbližší, je kontaktní improvizace a spontánní tanec vedený v duchu současného výrazového tance. Tyto techniky pomáhají k tělesnému a duševnímu otevření a uvolnění, a je pozoruhodné, že toto uvolnění zaznamenávají ve výrazné míře rovněž tanečníci bez postižení, kteří se zkoušek i vystoupení spoluúčastní.
Za 10 let našeho fungování jsme uvedli bezpočet krátkých vystoupení např. Bolero, Touha/Jaro, Flamenco, Kvartet, Pokoj všem a další.

Johanka Žofie Muchová

Johanka Žofie Muchová chodí na základní uměleckou školu Bohuslava Martinů v Havířově, do třídy zpěvu paní učitelky Oldřišky Honsové. Mnohokrát se účastnila celorepublikových soutěží, kde úspěšně sklízela ocenění na první příčkách.